Tirsdag 9.mai er det igjen duket for hyggeaften på Røde Kors-huset Gressvik. Det er allerede vår,  og sommeren er ikke langt unna. Klubbens eget orkester har øvd inn noen nye og iørefallende sommerlåter og tatt fram igjen noen som er på repertoaret fra før. Det blir trekkspill med og uten sang, og det blir allsang. Men det er mai og det er korpsmåneden over alle - både skolekorps og voksenkorps har pusset opp både uniformer og repertoar og er klare til å glede andre med marsjer og annen korpsmusikk. Vi er så heldige at vi har fått Jælpekorpset til å komme for å underholde på hyggeaften. Her blir det skikkelig korpsmusikk, så det er bare å finne veien til Røde Kors-huset. Dette blir den siste hyggeaften på denne side av sommeren, men klubben skal likevel uderholde mer framover. Lørdag 10.juni er det Trekkspillets dag på Fisketorget. Der skal både orkesteret og gruppene Trekkfuglene og Gladgjengen underholde. I sommer er det jo igjen skutefest i byen med Tall Ships Races. Her er ikke programmet helt klart ennå, men det blir også trekkspillmusikk da. Det kommer vi tilbake til etter hvert.

Jælpekorpset marsjerer på 17.mai, men på hyggeaften blir det innekonsert.