HYGGEAFTEN 27. SEPTEMBER 2016 PÅ RØDE KORS HUSET. 

De om lag 90 som var tilstede kunne glede seg over nydelig sang fremført av Vestbygda blanda kor under ledelse av dirigent Andrew Boyle og korets dyktige pianist Svenn Poppe. I tillegg fikk publikum delta i allsangen. Utenom koret deltok også Fredrikstad trekkspillklubb' s grupper. 

 

  

Vestbygda blanda kor startet med den kjente melodien " Stakkars store sterke karer". Deretter  fremførte de Snekka opp ælva av Fredrikstad guttæne. De avsluttet med den kjente melodien Lullaby of Broadway. Fredrikstad trekkspillklubb ser fram til at koret skal være med på klubbens 70 års jubileumskonsert søndag 22. januar 2017.

 

Gladgjengen åpnet konserten med et allsangpotpouri hvor publikum sang med. Det er 
ikke tvil om at publikum liker å synge. Gruppa ledes av Yngvar Arntzen som er dyktig
både på trekkspill og keybord. Navnet Gladgjengen ligger i ordet. Det er en glad gjeng
som har det veldig artig på øvelsene. Karsten Karlsen er gruppas sangsolist.
De fremførte Midnattstango, Romanipiken, Røde lepper- røde roser for så å avslutte
med "Sommernatt i Froland". Denne var det mange blant publikum som kjente og likte.   

Åge Karlsen og Yngvar Arntzen framførte deretter på en elegant måte, først valsen
"Engelsk drøm" og så Herregårdspolka. De viste veldig fint samspill.
Begge to har jo lang fartstid innen musikk. Spesielt fra dansemusikk.  

FTK orkesteret åpnet med marsjen " På skogstur" komponert og arrangert av Åge Karlsen. Åge Karlsen har også arrangert de neste to melodiene, "Song from a Secret garden av Rolf Løvland og scottisen "En skansenlåt". Orkesteret fremførte også Paul Bjerke' s melodi: Goldt Sommervær. Til sist hadde orkesteret  en allsangavdeling sammen med koret på følgende melodier: "Hva var vel livet uten deg", " What a wonderful world" og til sist "En liten pike i lave sko".

 

 Under allsangen var publikum aktivt med. Her ser vi noen av dem.

  (Tekst og foto: Jan Ivar Aasen og Edgar Jensen)