Klubbens tre grupper har de siste dagene før St.Hans bidratt med mye underholdning på ulike arrangementer.

Fem av klubbens medlemmer underholdt på sommertilstelning på Råde sykehjem 10. juni.  Der ble det underholdning av en gruppe satt sammen for anledningen, og det ble både sang og trekkspillmusikk til servering av rømmegrøt og spekemat.

Gressvik Røde Kors har for 13. år på rad leid "Strandstua" i Solviken, hvor de har hatt arrangement hele uken for ulike brukere i kommunedel Onsøy.  Mandag var det beboere på Gressvik sykehjem som var til stede, tirsdag var de beboere på dagsentrene, onsdag beboere på Habekk og Kapperstien og sist, men ikke minst torsdag var det enslige pensjonister.  

Gressvik Røde Kors besørget transport til og fra arrangementet, servering av grillmat, kaffe og kringle.

I tillegg bidro Fredrikstad trekkspillkubb med underholdning.  Con Zelo deltok på tirsdag, en gruppe fra Gladgjengen på onsdag og Trekkfuglene på torsdag.  Dessverre spilte ikke værgudene helt på lag med Gressvik Røde Kors, og det ble en våt og kald opplevelse for aktørene.  Men spillegleden var på plass og det ble hyggelige arrangementer for alle.