Tirsdag 27.februar er det klart for årets første hyggeaften. Klubbens eget orkester har øvd inn nytt program til denne kvelden. Det blir et program uten noen rød tråd, men det blir flott musikk fra nesten hundre år tilbake og til nykomponert musikk fra 2024. Det lange spennet i tid, gjør også at det blir musikk av ulik karakter. 

Vi har fått med oss Renate Gjerløw Larsen som gjesteartist. Hun skal ha sin egen avdeling med musikk og sang, men hun blir også med trekkspillklubben på et par låter både som trekkspiller og som sangsolist. Renate er en dame med mange jern i ilden både som sanger, kordirigent og skuespiller. Hun er en velkjeent artist på det lokale plan, men hun har også erfaring fra nasjonalt nivå. Hun har vært med i Grand Prix og hun deltatt i Beat for beat på NRK. Som skuespiller har hun vært med i musikalen Les Miserables på Folketeateret i Oslo. Høsten 2023 "var hun" Katti Anker Møller i en forestilling på City Scene i Fredrikstad, og forestillingen settes også opp igjen på nytt i april i år. Vi kunne ha skrevet mye  mer om Renates kapasitet, men i denne sammenheng er det viktigste å si at hun er en utmerket arist som skaper god stemning og får publikum med seg, så her er det bare å møte opp på Røde Kors-huset på Gressvik tirsdag 27.februar kl.18.00.

Det blir selvfølgelig som alltid et bugnende bord med de lekreste retter og det blir utlodning med masse gevinster.