Som en del av klubbens 75-årsmarkering blir det hyggeaften eller kanskje vi skal si jubileumskonsert på Røde Kors-huset Gressvik 10.mai kl.19.00. Denne gang hyller vi en av Norges mest populære artister gjennom mange tiår - Nora Brockstedt. Det gjør vi ved å spille låter som hun gjorde populære og ikke minst ved å ha med en ypperlig solist - Synne Holm. Åge Karlsen har arrangert all musikken for trekkspillklubben.  Her blir det hyggelig gjenhør med mange av suksessene til Nora Brockstedt som "En liten pike i lave sko", "Er du glad i meg ennå, Karl Johan", "Lille Lillian fra Lillesand", "Voi, voi" og mange andre. Publikum skal også få delta gjennom allsang ledet av Synne. Synne Holm var for øvrig solist med orkesteret da ve hyllet Vera Lynn det året hun fylte 100 år. Det ble en stor suksess, og vi er både stolte og glade for å ha fått med Synne i år også. Nora Brockstedt var født i 1923 og døde i 2015. Hun var en av Norges mest populære artister gjennom mange tiår. I 1942 vant hun en talentkonkurranse på Jordal Amfi, men hun debuterte som artist på Chat Noir i 1944 og hun var en ypperlig sanger innen jazz, viser og pop. Platedebuten var i 1945, men det store gjennombruddet kom i 1955 med "En liten pike i lave sko". Nora Brockstedt vant den norske Grand Prix-finalen hele tre ganger og hun ble nummer fire første gang Norge var med internasjonalt i 1960, da med melodien "Voi, voi". Brockstedt var med i flere musikaler på teater, og hun deltok også i TV-innspillinger som "Tøydokke Anna" og "Jul i Skomakergata", og hun var med i fjernsynsopptredener i Finland, Tyskland, Polen og USA. 

 

 

Åge, Synne og Paul-Arne