HYGGEAFTEN 28. FEBRUAR 2017 PÅ GRESSVIK RØDE KORS-HUS:

Klubbens leder, Jan-Ivar Aasen, åpnet kvelden ved å ønske velkommen, og med en spesiell velkomsthilsen til våre gjester, Halden trekkspillklubb. Både Fredrikstad- og Halden Trekkspillklubb holdt en flott konsert denne kvelden.
 


Fredrikstad Trekkspillklubb, med sin musikalske leder Paul-Arne Sørfjord, åpnet kvelden med "Stjernemarsj" av Ragnar Østgaard, og deretter fulgte et potpurri fra musicalen "My Fair Lady". Disse melodiene var også på programmet på jubileumskonserten i januar, men denne kvelden hadde orkesteret et litt annerledes program. Bl.a. ble det spilt følgende Beatles-melodier: "When I`m Sixty Four", "All My Loving", "Michelle", "Hey Jude" og til avslutning på denne avdelingen, ble melodien "Change Partners" spilt, til arrangement av klubbens Åge Karlsen. 

 
(På bildet Paul Arne Sørfjord, Åge Karlsen og Jan-Ivar Aasen)

Etter å ha kost seg med kaker fra ett flott og innbydende dekket kakebord, ble andre avdeling av kvelden åpnet av Halden Trekkspillklubb. De startet med en feiende marsj, "Klubbkamerater", komponert av Kjell Finholt, som også hadde komponert en annen marsj som ble fremført, " Festmarsj". En annen av Halden trekkspillklubbs medlemmer, Georg Kjellin, hadde komponert "Kadettpolka" som ble fremført meget elegant. Videre ble bl.a tangoen "Blauer Himmel" og reinlenderen "Hallingkast" av Anders Nibstad, fremført med fantastisk presisjon. På oppfordring avsluttet Halden Trekkspillklubb med "Tangokavaleren", for anledningen forsterket med Åge Karlsen. Det er alltid en fornøyelse å høre Halden trekkspillklubb spille. De spiller så elegant, presist og er veldig bra samspilt.

 
(På bildet Halden Trekkspillklubb, fra venstre 1. rekke Yngvar Strøm, Mari Amundsen, Lars H. Hansen og Lise Moen. 2. rekke Simen Korsvold og Tor Hveding. Bak Ole H. Finholt på gitar og Ellinor Karlsen på bass)


Publikum utgjorde en lydhør forsamling og applauderte entusiastisk til den meget givende og stilfulle fremføringen av trekkspillmusikken denne kvelden.  

Hyggekvelden ble avsluttet med loddtrekning, og klubbens leder, Jan-Ivar Aasen, ønsket alle vel hjem, og ønsket velkommen til neste hyggekveld, som skal avholdes 9. mai 2017. Da får vi besøk av Eli Tanja og Geir Hjørnevik.

      (Tekst og foto: Jan-Ivar Aasen og Edgar Jensen)