2010_hyggeaften_evergreens_allsang_220
Det var nesten helt fullt i salen da Fredrikstad Trekkspillklubb arrangerte hyggeaften på Røde Kurs-huset på Gressvik 3. mars.

Tema denne gang var evergreens, altså eviggrønne melodier. I tillegg var det som vanlig kaffe, kaker, utlodning og allsang (bildet)

 

Lyset i salen var dempet og notelysene var tent da Fredrikstad Trekkspillklubb under ledelse av Kjell Sterkerud startet konserten med "Play a simple melody". Klubben framførte kjente eviggrønne melodier som "Georgia on my mind", "September in the rain"  og "Ain't she sweet" sammen med Arne Pettersen på saksofon.

 

Variert program

Deretter fulgte en nystartet barbershopkvartett fra Fredrikstad som kaller seg "Handle with care". Gruppa består av Anne Andersen, Marianne Nesvold, Hanne Svensson og Trine Nordhelle. "Handle with care" høstet stor begeistring blant de frammøte for sin tolkning av fire eviggrønne melodier.

2010_hyggeaften_evergreens_con_zelo_500

Deretter fulgte musikkgruppa "Con Zelo" under ledelse av Rolf Nilsen. Gruppa framførte "Ola var fra Sandefjord" og "Så seile vi på Mjøsa" som allsanger med Marianne Nesvold som forsanger. I tillegg sang Johan Mikkelsen "All of me" sammen med gruppa. Foruten Rolf Nilsen, består gruppa av Kirsten Eriksen, Karin Dahl Johansen, Jan-Ivar Aasen, Ulf Thorvaldsen, Ulf Nilsen, Johan Mikkelsen, Terje Iversen og Roberto Saccardi.

 

Mye god mat

2010_hyggeaften_evergreens_solveig_andreassenI pausen var det servering av kaffe og kaker samt utlodning. Foreldrerepresentant for "Trekkspirene", Alice Grønneberg, informerte om en eksotisk konsert som kulturskolens elevorkester skal holde på "Strømtangen fyr" lørdag 17. april.

Etter pausen fortsatte husorkestret under ledelse av Bjørn Edvardsen på trekkspill. Han hadde med seg Ulf Nilsen på trommer, Terje Iversen på bass og Johan Mikkelsen på gitar.

Trekkspillklubben og Arne Pettersen avsluttet det hele med fire melodier, "Moon River", "My blue heaven" med sang av Kjell Sterkerud, "Dream a little dram of me" og "Lullaby of Broadway".

Det var god stemning i salen under hele konserten, og trekkspillklubben er godt fornøyd med arrangementet.  Lars Petter Westli hadde ansvar for lyden og konferansier var klubbens leder, Nils Kåre Nesvold.