2010 trekkspillkurs1 245- Kjempeartig!

Da Fredrikstad Trekkspillklubb startet trekkspillkurs for voksne trekkspillere 7. september, møtte 15 entusiaster fram.  - Dette var over all forventning og kjempeartig, sier klubbens leder Nils Kåre Nesvold.

Hensikten med opplegget er å rekruttere flere voksne medlemmer til klubben. Kursleder er Marit Bjelvin.

Klubben arrangerer et notekurs og et gehørkurs hver tirsdag med felles kaffepause med de aktive i trekkspillklubben for å få til et sosialt og godt miljø.

Kursene finansieres gjennom voksenopplæringsmidler, støtte fra klubben og en egenandel på 100 kroner per kveld per deltaker. Det er også søkt om støtte fra NTL Østfold.

- Blir dette vellykket, håper vi å fortsette med kurs også etter jul, sier Nesvold.

Fredrikstad Trekkspillklubb passerte nylig 150 medlemmer fordelt på rekrutter, aktive- og støttemedlemmer.

2010_trekkspillkurs1_545

 

2010_trekkspillkurs2_545

Bildet viser kurslærer Marit Bjelvin (i midten) og voksne entusiaster på kurs i Fredrikstad. Fra venstre Anne-Liv Forsethlund, Inger Hoffmo, Edgar Jensen, Wenche Fongaard, Bodil Holje, Jan Sandvik, Ype Stelma, Inger-Lise Andersen, Anne Charlotte Fremmegård, Oddbjørn Larsen, Johannes Mosikkhuset, Kay Langsholt, Per Pettersen og Lill-Ann Nordahl.

Last ned høyoppløselige bilder fra denne siden.