Lørdag 15.juni ble  Trekkspillets dag i avviklet på Fisketorget Fredrikstad sentrum. Det er alltid spennende med utendørs aktiviteter i Norge. Både instrumenter og anlegg tåler ikke regn og værmeldingene var forholdsvis usikre helt fram til lørdag. Men heldigvis gikk det bra i år også. Været holdt helt til siste tone var spilt. Klubbens orkester hadde første avdeling og underholdt med glade sommermelodier og noen Evert Taube-melodier ettersom vi øver fram mot ny Taube-aften sammen med Bjørnar Spydevold tirsdag 3.september. Det arrangementet blir på Folkets hus på Greåker. Følg med på hjemmesiden så kommer det etter hvert mer om den konserten. Gruppa Gla´gjengen var noe redusert av ulike årsaker, men fikk god hjelp av Åge og Yngvar fra hovedorkesteret. De underholdt også med glade melodier. Duoen Yngvar Arntzen og Åge Karlsen avsluttet Trekkspillets dag med fengende rytmer.